21 marca 2016

Adopcja kota

O tym że warto pomagać pisać ani mówić nie muszę. Że pomagać można na wiele sposobów - również.
adopcja kota

Ponadto pomaganie zwierzakom jest proste - nie zawsze musi oznaczać to że do swojego domu przygarniemy kolejnego psa czy kota (chociaż tak byłoby najlepiej). Nie zawsze też oznacza pomoc finansową czy rzeczową dla schronisk czy fundacji (chociaż to też jest najbardziej wymierne i potrzebne.)
kot ze schroniska

Dzisiejszy post ma charakater częściowo gościnny - powstał na prośbę i pomysł pana Patryka z portalu Greypet.  Kiedy odezwał się do mnie zastanawiałam się czy taki post umieszczać - ale pomyślałam, że czemu nie? Jeśli to w jakikolwiek sposób przyczyni się do adopcji choć jednego zwierzaka, to ma sens :)

kot

Greypet to portal adopcyjny zwierząt. Jest to portal dosyć nowy i w tej chwili się rozwija. To darmowa wyszukiwarka zwierząt, które potrzebują kochającego domu, zostały znalezione lub zgubione. Dodatkowo na stronie jest darmowy katalog centrów adopcyjnych, schronisk dla zwierząt oraz innych organizacji adopcyjnych na terenie Unii Europejskiej, O portalu i ludziach którzy go tworzą możecie poczytać TU
Greypet Portal adopcyjny zwierząt

A jak można się zaangażować w pomoc za pomocą portalu?

 • Po pierwsze, jeśli ktoś znajdzie psa, urodziły mu się kocięta, ma mini domowe schronisko dla zwierząt, dom tymczasowy to można zamieścić ogłoszenie na portalu. Wystarczy się zarejestrować i dodać zwierzaka do bazy zwierzaków
 •  Po drugie można zostać ambasadorem portalu greypet. Zadania ambasadora to głównie to kontakt ze schroniskami, pokazanie jak wygląda obsługa portalu, robienie zdjęć i pomaganie w zamieszczaniu ogłoszeń.
 • Po trzecie, jeśli ktoś prowadzi schronisko, ośrodek adopcyjny, dom tymczasowy może dodać go do bazy portalu.  Ośrodki adopcyjne też oczywiście mogą dodawać zwierzaki do bazy zwierząt do adopcji.
 • I po czwarte, można zajrzeć do sklepu Greypet, gdzie można kupić gadżety związane z czworonogami: plakaty, koszulki, kubki itp. Częściowy zysk ze sprzedaży przekazywany jest zwierzakom,


portal adopcyjny zwierzat


Proste, łatwe i przyjemne. My z Andrzejem polecamy i popieramy takie akcje. Jeśli to w jakikolwiek sposób można pomóc znaleźć dom dla pieska czy kotka - to warto o tym mówić i pisać. Wszyscy przybijamy łapkę takim akcjom - mały Tymek też! :)

kot i dziecko


PS. Na bocznym basku pojawiła się nowa zakładka - Adopcja Kota
Są tam podstawowe informacje dla tych, którzy zaczynają myśleć o adopcji małego tygrysa, tak żeby zrobić to w sposób przemyślany i mądry. Być może ktoś za pomocą portalu Greypet akurat znajdzie tego jedynego kota przeznaczonego dla siebie (bo o tym dlaczego warto mieć kota można zobaczyć np. TU (obrazków jest 10 i każdy wesoły i tak bardzo prawdziwy ;)

obrazek stąd

8 komentarzy:

 1. Super post i akcja:)
  Ostatni obrazek piekny!

  OdpowiedzUsuń
 2. popieram takie akcje, popieram każdego, kto chce dobra dla zwierzaków
  sama mam dwie znajdki, obie dość mocno poturbowane przez los na początku życia
  te puchate stworzonka nadają życiu innego wymiaru, sensowniejszego

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam o tym portalu,świetny pomysł:)
  https://sweetcruel.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chwalebna akcja, już sobie zapisałam w ulubionych i będę tam zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna akcja, oby te zwierzaczki znalazły ciepły domek ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobrze, że powstają takie strony, oby ta się rozwijała i jak najwięcej zwierzaków znalazło swoje domki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)