7 sierpnia 2016

Dla zwierząt

Dzisiaj mamy dla Was dwie bardzo ważne sprawy. 


Ruch Ludzi prawa zwierząt

Ważne, bo chodzi o prawa zwierząt.

Pierwsza sprawa - Ruch Ludzi - Prawa Zwierząt. Jest to grupa ludzi, którzy chcą zmienić zapisy prawa dotyczącego zwierząt. Chodzi między innymi o napisanie Ustawy o Ochronie Zwierząt od nowa, gdzie zapisy będą jasne i spójne, obowiązujące w całym kraju.Nowa ustawa miałaby zawierać zapisy m.in. o:
- tworzeniu w miastach małych ośrodków na 20-30 bezdomnych zwierząt,
- obowiązkowej współpracy miast i schronisk z wolontariuszami, terapeutami, behawiorystami;
- współpracy schronisk z organizacjami prozwierzęcymi, także w zakresie adopcji zwierząt,
- faktycznej kontroli schronisk-molochów przez osoby mające praktyczną wiedzę na temat życia psów w schroniskach;
- systemowej edukacji prozwierzęcej od przedszkola do szkół wyższych;
- zakazu trzymania psów na łańcuchach;
- obowiązku rejestracji w Związku Kynologicznym i zarejestrowania działalności w Urzędzie Skarbowym osób chcących rozmnażać zwierzęta dla zysku, co zapobiegnie tworzeniu pseudohodowli i efekcie bezdomności zwierząt.

Szczegóły możecie znaleźć (a także dołączyć) na Facebooku.
 


Druga, równie ważna sprawa - jest petycja do podpisania, również w obronie praw zwierząt. Petycję można podpisać TUTAJ  Głównie chodzi  o egzekucję praw karnych z Ustawy o ochronie praw zwierząt, a zajmuje się tym Fundacja Czarna Owca Pana Kota i Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż. Szczegóły możecie przeczytać na stronie www.petycja.czarnaowca.orgWiadomo, że mnóstwo zwierząt w Polsce, psów i kotów mają szczęśliwe domy. Mają zapewnioną idealną opiekę, dobre warunki, pełne miski i przede wszystkim kochających ludzi.


Ale oprócz tych szczęśliwych zwierzaków, są też przepełnione schroniska, pseudohodowle, psy na łańcuchach, przeganiane wolnożyjące koty i bezdomne psy.... Długo tak można by jeszcze wymieniać, ale jest komu pomóc i o kogo walczyć. Najważniejsze że można (i trzeba) zrobić coś żeby uniknąć i wyeliminować cierpienie zwierząt. A kto ma to zrobić, jak nie my - ludzie?Dlatego bardzo zachęcam do wsparcia tych dwóch akcji, i mam nadzieję że w temacie ochrony praw zwierząt coś się zmieni, bo powinno. Andrzej też na to liczy, bo każdy kot ( i pies, i każde inne zwierze) zasługuje na dobre i szczęśliwe życie.

Pozdrawiamy i miłego nadchodzącego tygodnia życzymy!


Reakcje:

8 komentarzy:

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)