19 sierpnia 2016

Europejska Konwencja Ochrony Zwierząt Domowych

Europejska Konwencja Ochrony Zwierząt Domowych określa podstawowe zasady traktowania zwierząt domowych w naszym kręgu kulturowym.
 Polska (niestety) jeszcze nie podpisała tej Konwencji.

Petycja DLACZEGO POLSKA NIE RATYFIKOWAŁA EUROPEJSKIEJ KONWENCJI (1987r.) ABY ZAPOBIEC CIERPIENIU ZWIERZĄT?!?


Petycje, z prośbą o podpisanie Konwencji, do Rządu RP można podpisać TUTAJ.

(https://secure.avaaz.org/pl/petition/Rada_Ministrow_Rzad_RP_Wzywamy_Rzad_RP_o_podpisanie_Europejskiej_konwencji_ochrony_zwierzat_1/?preview=live 

Bardzo proszę podpiszcie, i przekażcie prośbę dalej - do rodziny, znajomych i znajomych znajomych... Potrzeba milion podpisów, a myślę że ludzi którym zależy na zwierzakom jest znacznie więcej - tylko trzeba do nich dotrzeć. 


Szczególne znaczenie dla Polski ma zasada ograniczenia swobody produkowania zwierząt domowych. Konwencja wymaga, by rozmnażanie zwierząt domowych na handel było dopuszczalne wyłącznie pod nadzorem odpowiedniego organu państwa. Brak takich regulacji w Polsce jest jedną z głównych przyczyn nasilania się problemu bezdomnych zwierząt i związanych z tym problemem patologii wyłapywania, schronisk oraz rosnących kosztów gmin. Zmiany w prawie, dotyczącym zwierząt domowych powinny zacząć się właśnie od podpisania tej Konwencji przez państwo.
Treść Konwencji możecie zobaczyć TUTAJwww.konwencja.boz.org.pl/
Zgodnie z Ustawa o Petycjach, petycja powinna być rozpatrzona w terminie do 3 miesięcy od dnia jej złożenia - więc jeśli podpisana petycja trafi już do Rady Ministrów - to politycy muszą ją zauważyć - i wierzę, że coś w kwestii ochrony zwierząt domowych zrobią.

Także do dzieła - zachęcam do podpisywania i podawania dalej!2 komentarze:

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)