30 marca 2017

O kleszczach

Wszyscy (a może prawie wszyscy) cieszą się z nadchodzącej wiosny, a potem - z lata.
I cieszyć się trzeba, ale pamiętajmy o tym że wiosna i lato to też zagrożenia. Mam tu na myśli kleszcze! Nie wiem jak Wy - ale ja bardzo boję się tych malutkich pajęczaków. Boję się że kleszcz może ukąsić mnie lub kogoś z bliskich, a potem - zarazić np. boreliozą.


Zagrożone są także zwierzęta. Dotyczy to głównie tych wychodzących - czyli psów i spacerujących kotów. Pewnie większość (a może wszyscy?) właścicieli takich zwierzaków, które mogą być narażone na ukąszenie kleszcza odpowiednio stara się zabezpieczyć pupila.


O zwierzaki które mają swoje domy i swoich ludzi aż tak bardzo się nie martwię. Gorzej sprawa się ma ze zwierzakami w schroniskach... Dlatego właśnie powstał ten post. Chciałam Was poinformować o zbiórce preparatów przeciwko kleszczom i pasożytom wewnętrznym Schroniska Alarmują: Kleszcze atakują. 

Schroniska alarmują - kleszcze atakują

Zbiórka jest organizowana na portalu DlaSchroniska.pl. Tam możecie znaleźć wszystkie potrzebne informacje do tego jak można pomóc. Jest to banalnie proste - zachęcam do udziału w tej zbiórce i do tego by informacje o zbiórce udostępniać i podawać dalej - im więcej osób się zaangażuje, tym więcej zwierzaków uda się ochronić przed kleszczami.

Schroniska alarmują - kleszcze atakują
A pomóc warto- niestety schroniska zmagają się z inwazją kleszczy, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla zwierzaków 😢. Można je uchronić stosując specjalne środki, ale trzeba je mieć... Dlatego tak ważna jest nasza pomoc - bez naszego wsparcia mnóstwo zwierzaków po prostu nie da się ochronić. Po więcej informacji odsyłam do Fundacji Nasze Zoo i bezpośrednio na stronę zbiórki: TUTAJ. 


9 komentarzy:

 1. Masz racje co do kleszczy. Kilka lat temu ledwo uratowałam swoją sunie Frajdę. Co do akcji, super sprawa. Zagłębie się w nią bardziej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako miłośniczka wszelkich kotów i innych zwiarzaków popieram akcję. Dobry wpis o odpowiedniej porze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak najbardziej popieram akcję. Sama się ich boję, a zwierząt szczególnie mi szkoda, są takie bezbronne.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja się kleszczy bardzo, ale to bardzo boję:(
  https://sweetcruel.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również boję się kleszczy, ohydne są.
  W tym roku coś zakupię na kleszcze, by Chloe nic nie złapała, gdy będziemy chodzić na spacery.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też okropnie boję się kleszczy... na szczęście moje koty zaopatrzone już są w specjalne obroże, choć i one nie do końca pomagają...

  OdpowiedzUsuń
 7. Masakra z tymi kleszczami... Tyle ich jest, są wszędzie i teraz to trzeba uważać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja też potwornie boję się kleszczy.... brrrrr

  OdpowiedzUsuń
 9. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

  Giaonhan247 chuyên dịch vụ vận chuyển hàng đi mỹ cũng như dịch vụ ship hàng mỹ từ dịch vụ nhận mua hộ hàng mỹ từ website nổi tiếng Mỹ là mua hàng amazon về VN uy tín, giá rẻ.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)