31 października 2018

Październik #10

Październik był w tym roku wyjątkowo piękny, prawda? Dużo słońca i ciepła - prawdziwa polska, złota jesień. Jeszcze dwa dni temu termometry pokazywały 20 stopni. Aż niewiarygodne! Ale październik się kończy, więc jak co miesiąc zdjęciowe podsumowanie.  Dziś pojawią się zdjęcia z telefonu, które tutaj na blogu raczej się nie pojawiały. Część można zobaczyć na instagramie lub facebooku, ale są też zupełnie premierowe. A poprzednie podsumowania możecie obejrzeć tutaj - styczniu, w lutym, w marcukwietniu, maju, w czerwcu, w lipcu w sierpniu i we wrześniu. 

Pamiętasz była jesień... zagrać Wam? 
 Ja nie pamiętam tak ładnego słonecznego października - tzn oczywiście były zawsze słoneczne, ładne dni, ale w tym roku mam wrażenie że pogoda rozpieszczała nas wyjątkowo. Andrzej ze słońca korzystał gdzie i jak tylko mógł.


A jak już znalazł pudełko, do tego pudełko akurat leżało tam gdzie padały słoneczne promienie nie mógł odpuścić! Mimo że pudełko nieco dla niego za małe, to i tak leżał tam dłuższy czas.

Wylegiwanie się pod oknem, codziennie rano - bo tam pada słońce - to już standard.Nie wiem czy są poranki, kiedy Andrzej "nie korzysta"z tego nasłonecznionego miejsca.I wcale mu się nie dziwię, bo też bardzo lubię tam siedzieć, zwłaszcza jak rano jest tak pogodnie 😊


Z tak pięknej jesiennej pogody korzystaliśmy też na całego w ogródku. Andrzej też chętnie wychodził, ale dopiero jak już porządnie wygrzał się na słońcu w domu i jak na zewnątrz robiło się cieplej. Wieczorami albo rano nie było szans żeby wyszedł, a jak nawet to na chwilę i zaraz chciał wracać. Chyba nie lubi temperatur poniżej 10 stopni 😏Dziś w dzień było 17 stopni - i Andrzeja ciężko mi było do domu zagonić!


Wieczorami, jak nie siedzi na ciepłym grzejniku to wybiera kolana (i to coraz częściej 😉). Jesienne wieczory chyba ogólnie sprzyjają temu, by koty stawały się bardziej towarzyskie. 


 Kanapa nadal oczywiście wygrywa - ale ile można siedzieć u człowieka na kolanach, nie? ;)A co robi Andrzej jak chce jeść?  Kładzie się na stole! Tam nie sposób kota nie zauważyć.


Sposób na cierpliwego, czekającego kotka też działa - jak tak siądzie w kuchni nie ma szans, żeby nie dostał czegoś do jedzenia ;)


Smacznego!

Co by tu zbroić?
 Spacer na wysokościach w ramach małego treningu i dbania o linię 😉


A na drzemki w dzień Andrzej wybiera albo łóżeczko (o ile jest puste) albo łóżko.A takiego kotka spotkałam wracając z pracy.


Mam wrażenie że październik bardzo szybko mi przeleciał, jak mrugnięcie okiem - ale okazuje się że całkiem sporo zdjęć mi się nazbierało. Mam nadzieję że nie znudziliście się andrzejkowym, październikowym pyszczkiem 😚


Pozdrawiamy serdecznie! 

6 komentarzy:

 1. pogodowo październik faktycznie nas porozpieszczał. Jakby jeszcze nie było tego rozstrzału, że rano 4 stopnie, a po popołudniu plus 19, byłoby łatwiej się ubrać do pracy ;?
  okularnicawkapciach.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to prawda, popołudniami zawsze wracałam jak z wycieczki,kurtki czapki bluzy 😉

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Prawda 😉 na wszystkie koty można patrzeć bez końca 😊

   Usuń
 3. Ta jesień bardzo nas rozpieszcza, zima będzie prawdziwym szokiem 😉

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)