16 grudnia 2018

O tym co warto kupić... czyli Kod Życia dla kociarzy

Już prawie połowa grudnia i do  Świąt Bożego Narodzenia zostało kilka dni. Wszędzie już słychać świąteczne piosenki, w wielu domach pachnie pierniczkami (u nas też😊) i choinką. W sklepach szał zakupów i prezentów. Dlatego pomyślałam że w tym przedświątecznym rozgardiaszu napiszę Wam nieco więcej o książce Kod Życia. O tym czego warto nauczyć się od kota. 


Być może ktoś z Was jeszcze nie ma prezentu (dla rodziny, przyjaciół, dzieci, a może dla siebie?) - a może ktoś komu chcecie sprawić prezent lubi książki i przy okazji jest miłośnikiem kotów? A książka o kotach jest prezentem idealnym.


Czasu na kompletowanie i sprawianie prezentów zostało niewiele, to już praktycznie ostatni dzwonek żeby zrobić zamówienie i żeby paczka dotarła na czas. Piszę o tym teraz, bo teraz jest dostępna w specjalnym świątecznym pakiecie. Do zamówienia dostaniecie dodatkowo książkę "Otrzep kolana i biegnij" i kolorowe skarpetki 😀


Część dochodów ze sprzedaży książki trafi do potrzebujących kotów (min. do Fundacji KOT), więc tym bardziej jest to dobry prezent, bo skorzystają na tym koty, które potrzebują pomocy.Książka jest bardzo ładnie wydana, w środku jest dużo zdjęć kotów (i ich ludzi). Czyta się szybko, każda historia kotów i ich ludzi jest inna, ale w każdej dowiemy się czego inni (i my sami) możemy nauczyć się od kotów i dlaczego warto z nimi żyć. Jak ktoś jest sceptyczny w stosunku do kota w domu to po lekturze tej książki powinien zmienić zdanie 😊
Nie powiem nic odkrywczego jeśli powiem, że to książka o kotach 😊 W pierwszej części autorka przybliża tajniki kociego charakteru (niby oczywiste, ale nie zawsze zwracamy na nie uwagę) i to w jaki sposób kocie podejście do życia możemy wykorzystać w swoim życiu. Czyli ten kod życia, który znają koty - czyli to żeby znaleźć czas na drzemkę, na zadbanie o siebie, by czerpać radość z najmniejszych rzeczy, by być asertywnym, konsekwentnym, uważnym...Oczywiste rzeczy, o których często w codziennym życiu zapominamy.
W części Opowieści pięknej treści. Bohaterowie i ich "właściciele" dużo osób dzieli się swoimi kocimi historiami - o tym ja kot trafił do nich, jak wygląda z nim życie, co zmieniło się odkąd pojawił się kot.Ja myślę, że wiele kociarzy mogłoby takie historie opowiedzieć. I na pewno czytając książce w wielu historiach odnajdziecie siebie i swojego kota. I dobrze czasem przeczytać że ktoś ma też tak jak my. A historie są przeróżne - ale wszystkie mają jeden wspólny mianownik - miłość do kotów i do życia z nimi.
Ponadto, w książce znajdziecie też zabawne obowiązki domowe kota, które ile razy bym nie czytała zawsze śmieszą mnie tak samo 😂


A także Praktyczny Poradnik Poszukiwacza Kota - bo kiedyś kotka autorki, Niunia, zaginęła. Na szczęście, dzięki poszukiwaniom się odnalazła cała i zdrowa, a poradnik powstał na podstawie tych doświadczeń. Ktoś powie, że to oczywiste i większość osób wie ( i tak zapewne się zachowuje) gdy zaginie kot, jednak gdy w grę wchodzą emocje i strach o pupila dobrze mieć taki poradnik pod ręką.


Książkę możecie kupić TU. Zachęcam gorąco, bo to może być na prawdę świetny prezent dla kogoś kot lubi książki i koty. Taka idealna lektura na długie, zimowe wieczory,z kocem, kotem i ciepłą herbatą. 


Pozdrawiamy ciepło!

5 komentarzy:

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)