8 lutego 2019

Nutrilove - Plebiscyt Sfinksy

Oprócz opisywanego ostatnio żwirku Higio w tej samej paczce było też coś do jedzenia. Andrzej tym razem do testowania dostał karmę Nurtilove - pasztet z kaczki.


Nutrilove Pyszny Pasztet dla Dorosłych Kotów to pełnoporcjowa karma, bez dodatku zbóż. Zawiera białko pochodzenia wyłącznie zwierzęcego, bez cukru i sztucznych aromatów.


Do testowania dostaliśmy wersję z kaczką, ale jest też dostępny pasztet z cielęciny,  a także kawałki z wołowiną i kurczakiem w galaretce.


Karma ma postać pasztetu - czyli konsystencja którą Andrzej lubi i akceptuje. Co do tego nie miałam wątpliwości - bo zaczął jeść już prosto z puszki, nawet nie czekał na przełożenie do miseczki.


Skład karmy prezentuje się następująco:

Nutrilove Pasztet z kaczki


Zapach, jak to zapach karmy - Andrzejowi odpowiada i pasuje.  Ogólnie, tak jak wspomniałam, Andrzej lubi karmy w postaci pasztetu czy mielonki - mam nadzieję że kiedyś taki pasztet z kurczaka czy wołowiny też się pojawi - bo chętnie spróbujemy.


Puszki mają pojemność 400 gr. Powiem szczerze, że ja wolę mniejsze pojemności karmy, bo nie lubię trzymać karmy za długo w lodówce. Andrzej czasem ma takie kaprysy, że dwa czy trzy razy pod rząd nie zje jednej karmy 😱


Być karma z lodówki jest za zimna (po podgrzaniu za ciepła), za długo stała otwarta, straciła aromat, zapach nowości... Dlatego wolę mniejsze pojemności (najlepsze są małe puszeczki, albo takie 200 gr). Pewnie przy dwóch kotach  nie ma tego problemu, a tu niestety z marudnym jednym Andrzejem czasami muszę nieźle kombinować,a i tak czasem nie zje takiej karmy np. z poprzedniego dnia. A nową puszkę tej samej karmy wcina aż miło.


Taka większa puszka na pół (czyli 200 gram na raz) to dla Andrzeja za dużo - on zjada zdecydowanie mniejsze porcje, potem karma stoi w miseczce, albo właśnie w lodówce. A potem to jest różnie - zje albo nie zje. Oczywiście to nie jest regułą - czasem zjada bez problemu, a czasem ewidentnie mu coś nie pasuje. Ciężko za nim nadążyć.  Nieco odeszłam od tematu, ale wolę po prostu mniejsze pojemności puszek 👍Karma dostępna jest w wielu sklepach internetowych  w cenie ok. 4 -5 zł za puszkę.


Jako dodatkowe produkty dostaliśmy również suchą karmę dla kotów sterylizowanych.


Oraz mięsne fileciki z kurczakiem w sosie - czyli saszetki Prevital. Za dodatkowe prezenty bardzo dziękujemy.


I po raz kolejny zachęcę do głosowania w plebiscycie Sfinksy. Głosować można na stronie:  http://www.sfinksy.pl/glosowanie-sfinksy-2018. Tam też znajdziecie wszystkie zasady głosowania i produkty, które biorą udział.


0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)