4 kwietnia 2019

Co wie Twój kot

Kocham książki i koty - a jak jest książka o kotach to z niemal 100% prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że ją przeczytam. I dziś właśnie przybywam z recenzją kolejnej kociej książki, która właśnie za mną.

Tym razem to książka "Co wie Twój kot" autorstwa Sally Morgan, która ukazała się nakładem wydawnictwa Alma-Press. Pierwsze co się rzuca w oczy - książka jest pięknie wydana. W twardej okładce, grubszy papier w środku, do tego cudowne zdjęcia kotów. Czytanie i oglądanie jej to sama przyjemność. W książce znajdują się wszelkie informacje na temat tego jak koty odbierają świat i co dzięki temu wiedzą. 


Część o zmysłach kotów rozjaśnia w bardzo przystępny sposób co i jak koty widzą, słyszą i czują. Część rzeczy wiedziałam, część okazała się nową wiadomością, a na część spojrzałam zupełnie inaczej. Bo im dłużej człowiek posiada koty (teraz już spokojnie mogę pisać że koty, a nie kota) tym więcej potrafi sobie wyobrazić i zauważyć.


Być może wcześniej umknęła mi gdzieś informacja, że koty nie rozróżniają smaku słodkiego. A dlaczego - bo są 100% mięsożerne, a słodki smak i energia z cukrów nie jest im do niczego potrzebna,  a nawet więcej - koty nie trawią cukrów. Zastanawiające jest zatem, dlaczego tak wiele karm dla kotów dostępnych w sklepach zawiera węglowodany?


W książce oprócz faktów dotyczących zmysłów kota jest też osobna cześć poświęcona inteligencji naszych domowych tygrysów. Bo to że koty są bardzo inteligentne i mądre chyba nikt nie wątpi. Do tego mają szósty zmysł i doskonale potrafią wyczuwać nastrój człowieka. 


Dowody na to że koty mają wrodzoną inteligencje i potrafią nią zaskoczyć znajdziecie też w książce w licznych, przytoczonych historiach kotów. 


Do tego, to co dla mnie było najciekawsze - są przykładowe zabawy w jakie można bawić się z kotami, przy okazji przekonując się jak są inteligentne.


I na pewno te pomysły wykorzystam na zabawę z Andrzejem i Wandzią. Takie zabawy, wymagające myślenia i kombinowania, na pewno będą miłą odmianą dla nich pomiędzy zabawami z wędkami, piórkami, piłeczkami i bieganiem.

Podobna książka, tylko dla miłośników psów jest też o tym, co wiedzą psy - czyli "Co wie Twój pies"


Obie książki mają moc pomagania zwierzakom, bo złotówkę z każdego zakupionego egzemplarza książek "Co wie Twój kot" i "Co wie Twój pies" wydawnictwo Alma Press przekaże na wsparcie Schroniska w Korabiewicach VIVA.


A ja Wam zdradzę że niebawem u nas na facebooku konkurs, w któym do wygrania będą te książki. Także zachęcam do śledzenia Rudego Kota Andrzeja i Wandzi na fb, a wydawnictwu Alma Press bardzo dziękuję za możliwość przeczytania książki. 

8 komentarzy:

 1. polecę przyjaciółce:)
  okularnicawkapciach.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna książka! :) Zachęciłaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zachęcam również do udziały w konkursie, niebawem u nas na fb, a książka będzie do wygrania :)

   Usuń
 3. Mój kot wie jak mnie ignorować ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra, recenzji nie przeczytałam, bo sama niedługo będę ową pisać, a nie lubię się sugerować ;) Ale Andrzeja i Wandzię zawsze chętnie na zdjęciach pooglądam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, lepiej być na świeżo ;) Miłej lektury i czekam na Waszą recenzję :)

   Usuń

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)