27 października 2019

"Ekodrapak" - legowisko DIY

Wiecie jak można wykorzystać kartonowe opakowania? Można zrobić drapak! Oto nasza własna, domowa wersja okrągłego legowiska, będącego jednocześnie drapakiem:Wystarczyło trochę kartonowych opakowań pociętych na długie paski.


Pocięte paski tektury trzeba ciasno zwinąć (u nas dodatkowo skleiliśmy taśmą malarską) i gotowe!Andrzej nadzorował prace, chyba przeczuwał, że to będzie coś dla niego.Legowisko sklejone jest taśmą, myślę że docelowo go okleję kolorowym papierem z kocim motywem, tak żeby prezentowało się elegancko 😁


Na razie to taka wersja robocza - prawie gotowa. Andrzej już przetestował i drapał - nawet nie musiałam go namawiać. On doskonale wie o co chodzi.


Wandzia jeszcze nie sprawdziła ale myślę że ona niebawem się skusi. Na pewno tu na blogu dam znać jak nam się sprawdza nasze domowe legowisko - drapak.


Może to nie jest drapak piękny jak ze sklepu, ktoś powie, że niereprezentacyjny i po co w ogóle takie rzeczy robić i do tego pokazywać na blogu 😃 ale ja się chwalę i rzucam pomysł. Jest ekologicznie - bo nie wyrzuciliśmy tekturowych opakowań, a koty na pewno skorzystają i z chęcią podrapią.


 Pozdrawiamy serdecznie!


4 komentarze:

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)