1 stycznia 2020

Grudzień #12

Minął ostatni miesiąc roku - grudzień. I cały nowy rok przed nami! Powinnam podsumować ten cały rok, ale  skupię się nad tym by - jak co miesiąc - podsumować kończący się miesiąc. I jak zwykle będzie to miesiąc ze zdjęć z telefonu. Poprzednie miesięczne przeglądy znajdziecie tutaj: styczeń, lutymarzeckwiecieńmajczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik i listopad.  Część ze zdjęć pojawiła się już na instagramie czy facebooku - ale część ma swoją premierę na blogu, więc tradycyjnie zapraszam do oglądania.


Co prawda nie będzie podsumowania roku, ale niewątpliwie, najważniejszym wydarzeniem 2019 roku było dla nas pojawienie się Wandzi. I to chyba przyćmiło inne kocie wydarzenia - bo Andrzej - koci jedynak, jedyny kot domu - musiał się podzielić swoją kocią przestrzenią z innym kotem! A Wandzia dla niego (i dla nas) to strzał w dziesiątkę, lepszej kotki dla nas i dla niego nie mogliśmy sobie wymarzyć!


Grudzień minął szybko. Co prawda bez śniegu, bez zimy - ale świątecznie. Była choinka, były pierniczki... Andrzej znacznie mniej interesował się choinką, za to Wandzia nadrobiła - wszystkie bombki z dolnych gałęzi były jej. Okazało się, że bombki (na szczęście plastikowe) to świetna kocia zabawka!
Drapak (o którym tutaj pisałam) okleiłam takim świątecznym papierem prezentowym.  Co prawda jest już trochę obgryziony i oderwany, ale legowisko domowej roboty świetnie się sprawdza.


Sylwester minął raczej spokojnie. Co prawda o samej północy, gdy fajerwerków było najwięcej i było najgłośniej i Andrzej i Wandzia trochę się zaniepokoili, nadstawiali uszu - ale to tyle.


Bałam się jak zareaguje Wandzia, bo Andrzej raczej spokojnie. Koty na pewno lepiej słyszą, i mimo zamkniętych okien - słyszały co się dzieje. Ale na szczęście wystrzałów nie było dużo, nie trwały długo - ale wiem że są psy i koty które reagują o wiele bardziej nerwowo.Wandzia też spokojnie siedziała z nami w pokoju, przychodziła jak co wieczór na głaskani i mizianie, głośno mruczała - tyle że trochę dłużej niż co wieczór, bo codziennie o północy już dawno śpię 😅


Grudzień to czas paczek. Była mikołajkowa paczka z zooplusa, - były też ukochane przez koty pudełka.Były też paczki w ramach plebiscytu Sfinksy. Andrzej i Wandzia do testowania dostali karmy Icepaw i Dolina Noteci. Niebawem na blogu pojawią się recenzje tych karm, póki co testują i próbują nowości.  Wandzia nieco chętniej niż Andrzej, ale to było do przewidzenia.


A poza tym... no cóż - nudy! Koty na kanapie, razem i osobno, w różnych konfiguracjach. Nie lubię tych długich, ciemnych wieczorów. Wracam z pracy jest już ciemno, koty jedzą, po czym układają się na kolejne drzemki. Wieczorami trochę się bawią, biegają za wędką - ale mam wrażenie że znacznie mniej chętnie niż latem czy wiosną... Może też pogoda na nie wpływa - taki czas na bycie leniwym kotem. Za to w ramach świątecznych cudów, o których pisałam nawet w nocy miałam  pełen komplet - zwykle śpi albo Andrzej albo Wandzia - zmieniają się. A w święta - spali razem.

I Wandzia puszcza oczko:
Taki to był grudzień na kocich zdjęciach z telefonu. I tym samym kończę tegoroczny cykl podsumowań miesięcznych. Myślę że od stycznie również to kontynuujemy, bo dla mnie to kopalnia wspomnień. I przy okazji wiem, że żadne zdjęcie cykane na szybko nie znikną w gąszczu pozostałych zdjęć, bo zawsze pozostaną na blogu.  A kotów i ich zdjęć nigdy dość 😉
Życzę Wam żeby styczeń i cały rok 2020 był dobry -wszystkiego najlepszego, oby nadchodzący rok był lepszy, szczęśliwszy i piękniejszy!


6 komentarzy:

 1. Ojej jakie słodkie kociaki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego dla Was i dla kotków 🧡🧡🧡 Dobrali się widać dobrze, ale jak to kociaki potrzebowali czasu na dotarcie się 😸

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam patrzeć na koty 😻😻 Wszystkiego najlepszego na ten nowy rok dla Was :)

  OdpowiedzUsuń
 4. kociego roku!
  Świetny z nich duet!
  okularnicawkapciach.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 5. kochane stworzonka! <3
  Wszystkiego dobrego w nowym roku! Zdrowia i samych sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepszego dla kotów i ich człowieków :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)