30 stycznia 2020

Tundra - Plebiscyt Sfinksy

Dziś przychodzimy do Was z kolejną recenzję karmy w ramach PlebiscytuSfinksy. Tym razem w kocich miseczkach gości karma Tundra od sklepu PsieSmaki.com


 Jak zapewnia producent, karmy mokre dla kotów Tundra są pełnoporcjowymi, mięsnymi posiłkami w których minimum 60% składników to mięso pochodzące ze zwierząt wolnożyjących lub z wolnego chowu.


W karmach nie ma sztucznych ani dodatkowych substancji poprawiających smak, aromat czy kolor. Nie ma też soi, cukru, mączek kostno-zwierzęcych ani poprawiających smakowitość składników. Skład karmy jest skomponowany tak, by jak najbardziej odpowiadały naturalnemu pożywieniu dzikich kotów – w końcu w każdym z naszych domowych mruczków drzemie prawdziwy tygrys! 🐯
 Karmy Tundra występują w wielu wariantach – dla każdego kota znajdzie się coś dobrego, co z pewnością lubi i chętnie zjada. Wśród smaków można znaleźć te bardziej tradycyjne – jak kurczak, indyk czy kaczka, są też bardziej wersje bardziej wyszukane – jak na przykład z bażantem, jeleniem, dzikim królikiem, dziczyzną. Dla miłośników ryb są puszki i saszetki z łososiem, pstrągiem – do wyboru, do koloru. Pełną ofertę znajdziecie pod tym linkiem.Co ważne, karmy dostępne są w puszkach 200g i 400g a niektóre kompozycje składników występujące w puszkach znajdziecie też w saszetkach 85 g. Dla mnie najwygodniejsze są puszki 200 gr, a najmniej lubię saszetki. Niewygodne według mnie są duże puszki – bo Andrzej i Wandzia na raz takiej nie zjadają, a potem taką „odstaną” karmę nie zawsze chcą jeść.. ale ile kotów i ich właścicieli – tyle potrzeb, a producent  najwyraźniej to wie i z tej wiedzy korzysta proponując różne gramatury karmy Tundra.


 Jeżeli chodzi o skład karmy – w zależności od wariantu smakowego. My dostaliśmy do testowanie min. puszki z indykiem, z kurczakiem, z łososiem i kaczką, z kurczakiem i dzikim królikiem, saszetki z indykiem i dziczyzną, z indykiem i bażantem - miks smaków.
Przykładowe składy karm poniżej, a jeśli Was interesują inne warianty polecam zerknąć na stronę sklepu. 


TUNDRA KACZKA, INDYK & BAŻANT
Skład: Mięso (min. 35% mięsa z indyka, min. 20% mięsa z kaczki, min. 10% mięsa z bażanta) i podroby (serca, wątróbki, żołądki z indyka, serca i żołądki z kaczki, serca i żołądki z bażanta), dynia 3%, jagody 2%, minerały.
 Dodatki żywieniowe/kg: Witamina D3 200 I.E., Tauryna 1.500 mg, Cynk  15 mg, Mangan 3 mg, Jod 0,75 mg
Analiza składu: Białko 10,4 %, Tłuszcze 5,8 %, Popiół 2,3 %, Włókno 0,4 %, Wilgotność 80 %


KURCZAK:
Skład: Mięso (min. 60% mięsa z kurczaka), podroby (10% serca, żołądki i wątróbki z kurczaka), żurawina (5%), minerały, rzeżucha.
Dodatki żywieniowe/kg: Witamina D3 200 I.E., Tauryna 1.500 mg, Cynk 15 mg, Mangan 3 mg, Jod 0,75 mg
Analiza składu: Białko 10,3 %, Tłuszcze 5,7 %, Popiół 2,5 %, Włókno 0,4 %, Wilgotność 80 %


Karmy jak widać mają dużo tauryny (bardzo ważnej dla kotów) i dużo mięsa. Karmy mają postać mielonki z galaretką (te w puszkach), w saszetkach –konsystencje pasztetu. Do kupienia tylko i wyłącznie w sklepie PsieSmaki.com. Ceny – w zależności od pojemności – saszetki 4,90 zł, puszki 200 gr – 6,40 zł, i 400 gr – 10,10 zł. 
Zarówno Andrzej jak i Wandzia bardzo chętnie jedli mięsne nowości. Zdecydowanie bardziej smakowały im obojgu karmy bardziej tradycyjne w smaku, czyli kurczak, łosoś, kaczka – wersje z bażantem czy dziczyzną jedli nieco mniej chętnie – możliwe że kwestia przyzwyczajenia. Albo są po prostu tradycjonalistami.  


Wandzia od razu wyczuła że to mięso – więc nawet nie czekała na to, aż przełożę karmę do miski. Andrzej, jak to Andrzej – zawsze chwilę potrzebuje na zapoznanie się z nową karmą – ale koniec końców i on zjadał ogromnym apetytem. Wiadomo – koty to mięsożercy, więc takie karmy zjadają chętnie. Bardzo dziękujemy sklepowi PsieSmaki.com i Sfinksom za możliwość przetestowania karmy Tundra. A Was zachęcam do zaglądania na stronę Plebiscytu (tutaj) – tam znajdują się recenzje od pozostałych ambasadorów.


0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)