11 lutego 2020

Plebiscyt Sfinksy - Natural Code

Początek roku to dla nas czas testowania – a wszystko to w ramach Plebiscytu Sfinksy. Andrzej i Wandzia zadowoleni, bo w ich miseczkach co rusz lądują nowe karmy i smaki – a przez ostatnich kilka dni degustowali karmę Natural Code.

Jak zapewnia producent karmy - Natural Code to gwarancja składników – najlepszych mięs z certyfikowanych gospodarstw wolno wybiegowych, ryb poławianych w oceanach, a także najwyższej jakości warzyw. Każdy składnik jest gotowany na parze i jednocześnie konserwowany wodą w której się gotuje.  W karmie nie ma sztucznych barwników ani polepszaczy smaku – nawet tych dopuszczonych przez FDA. Każda formuła jest przebadana i przygotowana przez Uniwersytet w Turynie według naturalnych wymagań żywieniowych kotów.


Do testowania dostaliśmy min.: kurczak i indyk w galaretce; kurczak i łosoś; kurczak i tuńczyk; kawałki tuńczyka; tuńczyk, wołowina; tuńczyk i indyk w galaretce; filet z kurczaka. 


 Ale w swojej ofercie Natural Code posiada znacznie większy wybór – bo aż 38 wariantów! Co ciekawe (i bardzo wygodne) Natural Code posiada innowacyjny system oznaczania smaków kodami i kolorami. Każde opakowanie posiada swój indywidualny, krótki symbol, który umożliwia jej odróżnienie od pozostałych. I tak np. 01 – to filet z kurczaka, 05 - kurczak, szynka, 08 – kawałki tuńczyka, 18 – makrela, szynka; 26 – tuńczyk i indyk w galaretce; 31 – kurczak, amarantus i marchewka w galaretce. Pełną listę dostępnym smaków możecie zobaczyć tutaj. 


Generalnie, wybór jest ogromny – są smaki bardziej tradycyjne (kurczak, tuńczyk) ale też bardziej egzotyczne – jak te z dodatkiem strusia, jagnięciny, alg, czy z dodatkiem warzyw – z marchewką,  szparagami czy fasolą. Jest nawet tuńczyk z serem! Różnorodne dania – menu jak z restauracji dla kotów. 


Skład tych karm też jest prosty. Na przykład w przypadku karmy filet z kurczaka  jest to mięso kurczaka 75%, ryż 1%, woda do gotowania stanowi 24% składu karmy. W przypadku wersji kurczak, warzywa - mięso kurczaka 65%, groszek 4%, marchewka 3,5%, szpinak 2,5%, ryż 1%, woda do gotowania stanowi 24% składu karmy. Puszka z kurczakiem i sardynkami w galaretce jest galaretka 50,59%, kurczak 40%, sardynki 9,41%. Prosto i to widać po otwarciu puszki (na zdjęciu kurczak i łosoś).


Tuńczyk i wątróbka wołowa w galaretce: 

 Oczywiście należy pamiętać że jest to karma uzupełniająca i nie może być traktowana jak pełnowartościowy posiłek i podstawa żywienia kota. Ale jako przysmak i uzupełnienie diety w smakowite przekąski – jak najbardziej TAK.Andrzej jest ogromnym miłośnikiem karm filetowych, Wandzia też uwielbia karmę w takiej postaci. W przypadku Natural Code  nie było inaczej – zajadali z ogromnym apetytem. 

Puszki są nieduże (pojemność 85 gr), w sam raz na raz J Tutaj znajdziecie informacje gdzie można je kupić (są dostępne w sklepach stacjonarnych i on-line) w cenie ok. 5 zł za puszkę. W swojej ofercie firma ma jeszcze saszetki dla kotów i większe puszki – 170 gr. Jeżeli też macie w domu kota – miłośnika fieltówek (a są takie co nie lubię tej formy karmy?) to zachęcam do zapoznania się z ofertą karm NaturalCode.   


 Bardzo dziękujemy firmie Natural Code i Sfinksom za możliwość spróbowania karmy Na koniec przypomnę Wam o tym, że trwa już głosowanie w Plebiscycie Sfinksy – szczegóły pod tym linkiem. 0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Dziękujemy z Andrzejem za każdy komentarz i odwiedziny na blogu :)